Damska odzież wierzchnia — te trzy nazwy powinna znać każda fanka mody

Moda damska pełna jest tajemniczo brzmiących nazw. Nie brakuje ich również oczywiście w przypadku odzieży wierzchniej dla kobiet. Jeśli właśnie zaczęłaś uważniej śledzić trendy, to najwyższy czas poznać fachowe słownictwo dotyczące popularnych kurtek i płaszczy. Dowiedz się, czym są parki, trencze i ramoneski.

Parka

Popularność parek bezsprzecznie jest związana z wygodą, jaką zapewnia ten typ odzieży wierzchniej. Taka kurtka sięga często co najmniej do połowy ud, a jej tył jest nieco dłuższy od przodu. Ponadto parka damska ma sporych rozmiarów kaptur obszyty futrem i pojemne kieszenie. To wszystko sprawia, że kurtka zapewnia wysoki poziom komfortu termicznego, a także jest niezmiernie praktyczna. Przeważnie ma kolor khaki, choć obecnie można znaleźć również modele w innych niebanalnych odcieniach.

Trencz

Choć o trenczu słyszała prawdopodobnie każda kobieta, to niewiele pań potrafi dokładnie opisać ten kultowy rodzaj płaszcza. Jego krój jest jednak bardzo charakterystyczny. Trencze mają dwurzędowe zapięcie, sięgają tuż przed kolano, a w talii pojawia się pasek z prostą klamrą. W dawnych czasach płaszcze miały beżowy odcień, a współcześnie w ofercie sklepu online Gomez czekają także modele w innych kolorach.

Ramoneska

Pierwszym skojarzeniem z tym rodzajem odzieży wierzchniej jest zazwyczaj skóra. Warto jednak wiedzieć, że nie każdą skórzaną kurtkę można nazwać ramoneską. Kultowy model wyróżnia się obecnością m.in. biegnącego po skosie zamka błyskawicznego, podwójnych klap z ćwiekami i brzegu zakończonego pasem do ściągania pół. Obecnie oprócz klasycznej czerni można liczyć także na ramoneski w niemal dowolnym odcieniu.