Do kogo należy ten numer

Gdy nasz telefon komórkowy dzwoni, zwyczajnie go odbieramy. Jednak często nie wiemy, czy możemy to na pewno zrobić, bo obcy nam jest numer, jaki wyświetla się na ekranie. Zwykle chcemy poznać posiadacza obcego numeru, dlatego odbieramy komórkę, a wtedy sygnał często zostaje przerwana. Da się jednak w inny sposób odkryć swojego rozmówcę. A jak to zrobimy?

Po pierwsze, zaniechajmy przepatrywania ksiąg telefonicznych, gdyż one już od dawna nie wypełniają najważniejszych funkcji. Dobrze postąpimy, jeśli skorzystamy z sieci i z jej pomocą dowiemy się, do kogo należy ten numer. W internetowej rzeczywistości znajdziemy dziś odrębne portale wirtualne, które zajmują się wyłącznie numerami – odkrywają je, oznaczają i piszą, do kogo one mogą należeć. Zajrzyjmy więc na taką witrynę, a potem wpiszmy do jej komórki numer telefonu, który ciągle do nas wydzwania. Prawdopodobnie błyskawicznie dostaniemy wiadomość zwrotną mieszczącą informacje odnośnie danego numeru. Warto wspomnieć, że takie strony są uzupełniane nie jedynie przez ich właścicieli, bo także przez normalnych ludzi. Oni komentują numery, piszą, do kogo one mogą należeć i ustalają, czy są one niegroźne. My także możemy pisać komentarze o różnorodnych numerach, aby w pewnym sensie uprościć życie innym osobom. Z pewnością powinniśmy tak działać właśnie w Internecie.

Jeśli więc wciąż nie mamy pojęcia, co to za numer dzwonił, postarajmy się zwyczajnie znaleźć go przez internet. Mnóstwo portali internetowych pokaże nam konkretnie, kto jest właścicielem danego numeru, więc powinniśmy jedynie wziąć informacje z takich stron. Czyńmy tak za każdym razem, jeśli będziemy się zastanawiać, czy powinniśmy bez obaw odbierać swój telefon. Dobrze bowiem zawsze dmuchać na zimne.