Jak działają rolety dzień-noc?

Dlaczego rolety dzień-noc cieszą się tak dużą popularnością?

Czy wiesz, że to właśnie rolety dzień-noc cieszą się największą popularnością? Wybiera się je najczęściej, ponieważ charakteryzują się doskonałą funkcją praktyczną, ale nie można zapominać również o ich walorach estetycznych i dekoracyjnych. Dlaczego właśnie ten rodzaj rolet sprawdza się najlepiej?

Rolety dzień-noc najczęściej występują w kolorze białym, chociaż przeglądając ofertę na https://rolety24.net/rolety-dzien-i-noc/zielone-rolety-dzien-noc, możesz przekonać się, że występują również w dowolnej kolorystyce i wszystkie spełniają tak samo dobrze swoją podstawową funkcję. 

Oprócz zalet w zakresie ozdoby okna i estetyki w ramach aranżacji całego wnętrza są po prostu praktyczne. Dzięki nim można w ciągu całego dnia regulować dopływ światła naturalnego do pokoju, zaciemnienie całej przestrzeni oraz blokować silne promienie słońca. Warto wspomnieć, że nawet przy całkowitym zasłonięciu słońca, we wnętrzu nie jest ciemno. Właśnie dlatego rolety dzień-noc doskonale sprawdzają się w pomieszczeniach, które są intensywnie eksploatowane, jak salon, kuchnia czy pokój dziecięcy. Rzadziej stosowane są w sypialniach, ponieważ to wnętrze wymaga pełniejszego zaciemnienia. 

Na co zwracać uwagę przy wyborze rolet dzień-noc?

Inwestor powinien uwzględnić przede wszystkim rodzaj montażu. Chodzi o to, aby mocowanie rolet nie uszkodziło stolarki okiennej. Najczęściej montuje się je na specjalnych haczykach albo na taśmę dwustronną. Jest to tzw. montaż bezinwazyjny.