Kto dzwonił?

Choćby nawet nasza książka z numerami jest zapisana doszczętnie, z pewnością nie mamy numerów telefonu do wszyściutkich ludzi, jacy przebywają na naszym świecie. Czasem zastanawiamy się więc, kto dzwoni, o ile na ekranie telefonu pojawia się obca mieszanka cyfr. Zwykle w takich momentach po prostu nie odbieramy, ponieważ nie chcemy rozmawiać z nieznajomymi ludźmi. Niemniej jednak jeżeli obcy nam numer spróbuje zadzwonić po raz kolejny, zechcemy dowiedzieć się, jaka osoba może być jego posiadaczem. A jak to odkryjemy?

Nie powinniśmy od razu lecieć na policję, skoro przecież nie zawsze dziwne telefony wykonywane są przez oszustów. Często nieznajomy numer telefonu może należeć do człowieka z naszej paczki przyjaciół, jaki jedynie wymienił telefon komórkowy albo wybrał nowego operatora. A jeżeli posiadamy dostęp do Internetu, samodzielnie ustalimy na spokojnie, kto dzwonił. Musimy w tym celu wklepać nieznany numer telefonu do sprawdzonej wyszukiwarki lub od razu skorzystać z witryny, która zajmuje się testowaniem i sprawdzaniem rozmaitych numerów. To ona tylko pokaże nam, co to za numer oraz do jakiej osoby on raczej należy. Później samodzielnie ustalimy, czy chcielibyśmy odebrać tajemnicze połączenie.

Zwykle jednak powinniśmy odbierać także i takie niepokojące połączenia. Jeśli bowiem nie wiemy, czyj to numer, możemy niechcący zablokować połączenie kolegi, jaki potrzebuje naszej porady.