Jakie suplementy warto przyjmować na poprawę wyglądu włosów?

Piękne, gęste i lśniące włosy to marzenie niejednej kobiety i niejednego mężczyzn. Niestety nie każdy z nas może się poszczycić tym, że zawsze wyglądają one idealnie. Pod wpływem czynników zewnętrznych, chorób czy nadmiernie intensywnej stylizacji mogą ulegać osłabieniu. Wówczas warto zadbać o ich kompleksową regenerację na przykład poprzez zażywanie odpowiednich witamin.

Witaminy z grupy B i magnez

Witaminy z grupy B są jednymi z najbardziej potrzebnych w naszym organizmie. Odpowiadają za szereg procesów i przemian, między innymi wraz z magnezem za budowanie tkanki łącznej i jej wytworów, czyli właśnie włosów oraz paznokci. Przyjmując witaminy na włosy, należy więc koniecznie zacząć od nich, co jednocześnie wspomoże działanie całego organizmu.

Kolagen

Kolagen to rodzaj włókna białkowego, które pełni w naszym organizmie funkcję strukturalną. Kolagen jest niezbędny między innymi do budowania tkanki łącznej (skóry) oraz jej wytworów, w szczególności włosów. Dlatego też jego przyjmowanie korzystnie wpływa na poprawę wyglądu i sprawia, że skóra staje się bardziej elastyczna i gęsta, a włosy mocniejsze.

Biotyna

Biotyna jest jednym z najważniejszych składników, odpowiadających za wygląd skóry, włosów i paznokci. Inaczej nazywana jest witaminą H i odpowiada za poprawę całej struktury skóry. Wzmacnia ją, uelastycznia i dodaje jej promiennego blasku. Co więcej, pozytywnie wpływa także na strukturę włosa, wzmacniając i pogrubiając go, a także wydłużając jego fazę wzrostu i poprawiając odporność na uszkodzenia mechaniczne.