Sukienka na wesele – jak ją wybrać

Jest duża szansa, że zastanawiasz się, w co się ubrać na wesele. Ważne jest, aby wyglądać dobrze, ale również być stylową i wygodną. Oto 10 najważniejszych wskazówek, które pomogą Ci wybrać idealny strój.

1. Rozważ porę roku

Pora roku dyktuje, jaki rodzaj odzieży jest odpowiedni. Na przykład, jeśli ślub odbywa się latem, należy unikać noszenia czegoś, co jest zbyt ciężkie lub co sprawi, że się Pani spoci. Odwrotnie, jeśli ślub odbywa się w zimie, będziesz chciała upewnić się, że nie jesteś zbyt ubrana.

2. Uważaj na położenie geograficzne

Twój wybór stroju będzie zależał od miejsca, w którym bierzesz ślub. Jeśli ceremonia odbywa się na zewnątrz, ważne jest, aby nie nosić czegoś zbyt delikatnego, co może zdmuchnąć się na wietrze.

3. Bądź świadoma dress code’u

Większość wesel zapewni dress code, który jest wymieniony na zaproszeniu. Aby nie być sztywniakiem w stosunku do zasad, upewnij się, że ich przestrzegasz. Na przykład, jeśli kodem ubioru jest „black tie”, to należy upewnić się, że ma się na sobie formalną suknię.

4. Nie ustawiaj panny młodej na scenie.

Ten powinien być oczywisty, ale i tak warto o nim wspomnieć. Nie powinnaś nosić czegoś, co sprawi, że panna młoda lub pan młody będą wyglądać źle w dniu swojego ślubu. Unikaj więc noszenia czegokolwiek zbyt krzykliwego lub odkrywczego.

5. Jeśli nie zostanie to wyraźnie nakazane, nie należy nosić żadnego białego koloru.

Należy unikać noszenia bieli, chyba że Panna Młoda lub Pan Młody wyraźnie powie inaczej (np, jeśli mają ceremonię „z białym motywem”).

6. Zrób badania przed wyjazdem

Kiedy już ustalisz lokalizację i czas ślubu, nadszedł czas na przeprowadzenie badań nad tym jaki rodzaj stroju będzie najlepszy dla tego wydarzenia. To pomoże Ci upewnić się, że nie będziesz zbyt ubrana lub zbyt krótka na daną okazję.

7. Poproś o radę członków rodziny i przyjaciół.

Jeśli nadal nie jesteś pewien, w co się ubrać, poproś o radę swoich przyjaciół lub członków rodziny, którzy byli w przeszłości na podobnych weselach. Istnieje duża szansa, że będą oni bardziej niż szczęśliwi, aby Ci pomóc i skierować Cię we właściwym kierunku.

8.Nie czekaj, aby kupić swój strój w ostatniej chwili

Wiemy, że to oczywiste, ale nie będziemy Cię okłamywać: nie czekaj do ostatniej chwili z zakupami! Postaraj się dać sobie co najmniej kilka miesięcy, abyś mogła znaleźć odpowiedni przedmiot dla siebie.

9 . Ustal budżet z wyprzedzeniem i trzymaj się go.

Łatwo jest się rozproszyć podczas zakupów strojów ślubnych, zwłaszcza jeśli na przyjęciu są otwarte bary. Ważne jest, aby ustalić budżet z wyprzedzeniem i trzymać się go. Bez budżetu można skończyć wydając więcej niż się pierwotnie planowało.

Wesela to wspaniała okazja, aby się przebrać, poczuć jak księżniczka (lub książę) i sprawić, aby Twój dzień był niezapomniany. Nawet jeśli jesteś tam tylko przez jeden dzień, wybór odpowiedniego stroju może okazać się trudny, zwłaszcza jeśli nigdy wcześniej nie byłaś na podobnym wydarzeniu. Stosując się do tych 10 wskazówek, będziesz mieć pewność, że znajdziesz strój, w którym będziesz wyglądać świetnie i czuć się jeszcze lepiej – co pozwoli Ci skupić się na dobrej zabawie podczas wielkiego wydarzenia! Te 10 wskazówek pomoże Ci znaleźć idealny strój, dzięki czemu będziesz mogła cieszyć się wydarzeniem i nie martwić się o to, jak wygląda. https://butiklalala.pl/sukienki-na-wesele